Bezpieczeństwo mieszkańców ponad wszystko

Z jednej strony ludzie, którzy skarżą się na wzmożony ruch dużych, ciężkich pojazdów kursujących z urobkiem z kopalni piasku, z drugiej przedsiębiorcy, którzy chcą pracować.

W czwartek, 13 stycznia, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz zaprosił na spotkanie mieszkańców i samorządowców z gmin Bielsk i Staroźreby, przedsiębiorców z tego terenu zajmujących się wydobyciem i dostarczeniem piasku na budowy, policję. W spotkaniu wzięli udział ponadto: Członek Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Woja, Sekretarz Rady Powiatu Paweł Tokarski, Radni Powiatu Marlena Mazurska, Bogusław Jankowski i Paweł Jakubowski, Wójt Gminy Staroźreby Kamil Groszewski, a także Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Komunikacji Mariusz Lewicki.

Wszystko po to, by we wspólnym gronie znaleźć kompromisowe rozwiązanie problemu, jaki od tygodni zgłaszają ludzie.

Chodzi o wzmożony ruch dużych, ciężkich pojazdów, które w ostatnim czasie regularnie kursują po drogach powiatowych i gminnych w gm. Bielsk i Staroźreby. Samochody te przewożą urobek z kopalni piachu, znajdujących się na tym terenie. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo, skarżą na hałas i niszczenie dróg. Przedsiębiorcy odpierają, że chcą pracować i zarabiać, a profil ich działalności jest powszechnie znany.

Racji obu stron postanowił wysłuchać Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz i wspólnie z Radnymi Powiatu oraz pracownikami Starostwa poszukać rozwiązania.

Podczas spotkania ustalono, że – mimo iż na wspomnianych drogach obowiązuje ograniczenie do 12 ton – to Starostwo Powiatowe w Płocku, nie chcąc narażać przedsiębiorców na straty, będzie im wydawać pozwolenia w trybie pilnym na poruszanie się po tych jezdniach. Ale – uwaga! – chodzi o małych przedsiębiorców, którzy kursują tamtędy z urobkiem z kopalni piachu z ograniczoną częstotliwością.

Wszystkie strony spotkania zgodziły się na to, by największy przedsiębiorca przystosował do swoich przejazdów boczną, mało uczęszczaną, żwirową drogę. Tak, by ograniczyć uciążliwości dla ludzi.

- Jako gospodarzowi Ziemi Płockiej zależy mi na każdym naszym mieszkańcu. Rozumiem przedsiębiorców, którzy chcą bez zakłóceń wykonywać swoją pracę, ale bezpieczeństwo i komfort życia ludzi jest dla mnie priorytetem. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia – podsumowuje Starosta Sylwester Ziemkiewicz.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok