Posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku

We wtorek, 11 stycznia br., odbyło się kolejne posiedzenie władz Powiatu Płockiego, podczas którego zostały omówione najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu.

Zarząd Powiatu w Płocku, czyli: Starosta Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Członkowie Zarządu Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel oraz Apolinary Gruszczyński, spotykają się regularnie, by pochylić się nad bieżącymi sprawami, wyznaczyć kierunki działania na najbliższe tygodnie czy rozpatrzyć wnioski oraz projekty uchwał. Zarządowi towarzyszą Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz Dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Płocku i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Podczas ostatniego posiedzenia Dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Leszek Majewski przedstawił m.in. wnioski firmy NEXERA dotyczące wydania pozwoleń na dysponowanie kilkunastoma nieruchomościami na cele budowy sieci światłowodowej. Oczywiście Zarząd Powiatu przychylił się do tych wniosków - dotyczą one bardzo ważnych dla mieszkańców kwestii.

Reprezentująca Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Halina Sobańska przedstawiła sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2021 rok.

Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper skierowała do Zarządu projekt uchwały w sprawie przystąpienia do porozumienia samorządowego dotyczącego opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Płocka i Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Z inicjatywą utworzenia Planu wyszło Miasto Płock, mając na uwadze zawarcie współpracy w zakresie lepszego dopasowania podróży miejskich. Warto podkreślić, że działania w obszarze Planu Mobilności Miejskiej będą stanowiły w nowej perspektywie unijnej na lata 2021 – 2027 jeden z głównych elementów odniesienia do podejmowanych działań w zakresie transportu towarów i przemieszczania się mieszkańców.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk przedstawił m.in. kwestie dotyczące bieżącego utrzymania i inwestowania w drogi powiatowe.

Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Dorota Zakrzewska omówiła z kolei gospodarkę odpadami - obowiązki przedsiębiorców, wynikające z ustawy o odpadach oraz ustawy Prawo ochrony środowiska.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok