Samorządowcy Powiatu Płockiego na spotkaniu z Wójtem Gminy Słupno

Omówienie najważniejszych potrzeb, plany na najbliższą przyszłość, współpraca mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców – o tym rozmawiano w Słupnie podczas spotkania samorządowców.

Z Wójtem Gminy Słupno Marcinem Zawadką spotkali się we wtorek, 4 stycznia, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Paweł Bogiel, Radny Powiatu Stefan Jakubowski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

Wśród wielu poruszonych tematów, prym wiodły te związane z modernizacją dróg i ogólną poprawą komunikacji.

Rozmawiano m.in. o przebudowie ul. Rogozińskiej, co – zarówno w ocenie samorządowców gminnych, jak i powiatowych – jest inwestycją pilną i konieczną.

Poruszono temat podjęcia działań w celu wykonania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy orliku w Gulczewie.

Kontynuowano również temat budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej 2940W do ul. Miszewskiej. W listopadzie ub.r. podpisano list intencyjny w tej sprawie; inwestycja ma być kontynuacją wybudowanego odcinka ścieżki rowerowej biegnącej od miejscowości Święcieniec do Miszewka Strzałkowskiego.

Samorządowcy rozmawiali również o przebudowie drogi powiatowej Miszewko-Pepłowo – Cieśle, polegającej na budowie chodników w rejonie istniejących przystanków.

Wszyscy obecni przyznali, że spotkanie było bardzo owocne i z pewnością będzie miało pozytywne rezultaty dla mieszkańców.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok