Posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku

W dniu 19 listopada odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku. Obrady otworzył dh Hilary Januszczyk- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego. W posiedzeniu brali udział: dh Sylwester Ziemkiewicz- Starosta Płocki, dh Iwona Sierocka -Wicestarosta, dh Michał Twardy- Sekretarz Powiatu, dh Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, dh Stefan Jakubowski – Radny Powiatu Płockiego, bryg. Jacek Starczewski – p.o. Komendanta PSP w Płocku, członkowie prezydium w osobach: dh Marek Ciećwierz, dh Stanisław Wiśniewski, dh Kazimierz Kowalski, dh Tadeusz Łuniewski, dh Tadeusz Kowalski, dh Krzysztof Rygier, dh Bogdan Stemplewski, a także dh Jan Kołodziejski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego.

Podczas posiedzenia przyjęto założenia organizacyjno- programowe kampanii sprawozdawczych w OSP na 2022 r, omówiono przygotowania do Zjazdu Oddziału Powiatowego zaplanowanego na 19 stycznia 2022 r., a także obecną sytuację pożarową na terenie Powiatu Płockiego.

Starosta Płocki dh Sylwestrem Ziemkiewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu dh Lech Dąbrowski podziękowali jednostkom OSP z terenu Powiatu Płockiego oraz funkcjonariuszom PSP za ich zaangażowanie podczas powodzi oraz nawałnic, jakie przetoczyły się przez Powiat Płocki w lipcu. Władze samorządu powiatu zapewniły, że Ochotnicze Straże Pożarne zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc.