Kolejne drogi powiatowe zostaną wyremontowane

Niebawem w gminach Gąbin i Łąck przybędą kolejne odcinki zmodernizowanych dróg. W czwartek, 18 listopada br., przekazano wykonawcom place budowy.

Chodzi o trzy drogi powiatowe:

• 2984W Grabie Polskie – Borki

Zmodernizowany zostanie odcinek o długości blisko 0,5 km. Poza wykonaniem nowej nawierzchni, zostaną również zrobione pobocza. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowalnych S.A. Gostynin.

• 2974W Soczewka – Łąck

Wyremontowane zostaną odcinki o łącznej długości prawie 4 km. Prace obejmować będą m.in.: karczowanie krzaków i podszycia, ścięcie poboczy, wyrównanie istniejącej nawierzchni, umocnienie kostką granitową poboczy na łukach o szerokości 1 metra, wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Wykonawcą inwestycji jest P.H.U. Prima Bogdan Głuchowski.

• 6908W Grabina – Kolonia Grabina – Płock do drogi nr 60

Przebudowany będzie odcinek o długości 1 km. W zakres robót wejdą m.in.: wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz poboczy, karczowanie krzaków i podszycia, ścięcie poboczy. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowalnych S.A. Gostynin.

Kolejne tak ważne inwestycje w powiecie płockim są możliwe dzięki dobrym decyzjom Zarządu i Rady Powiatu, a także dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Płocku z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Mazowsza po raz kolejny wsparł finansowo Powiat Płocki, dzięki czemu zostaną zmodernizowane następne drogi.

W przekazaniu placów budowy wykonawcom wzięli udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Radni Powiatu Płockiego: Ewa Kowalak, Anna Dębska – Gutkowicz, Marlena Mazurska, Marta Michalak, Waldemar Zawadzki, Radny Miasta i Gminy Gąbin Tomasz Nowacki.