Porozumienie w sprawie modernizacji dróg łączących Płock i Powiat Płocki

Spotkanie dotyczące współpracy Województwa Mazowieckiego, Miasta Płocka i Powiatu Płockiego dotyczące modernizacji dróg odbyło się w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku.

W ustaleniach odnoszących się do wspólnych inwestycji drogowych udział wzięli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka oraz Sylwester Ziemkiewicz Starosta Powiatu Płockiego.

Przyszłe inwestycje dotyczą m.in. remontów oraz przebudowy dróg lokalnych takich jak: ul. Imielnicka, ul. Żyzna, droga wojewódzka nr 567, a także budowa nowego, ważnego komunikacyjnie łącznika Imielnicy z Goślicami, czyli bezpośredniego połączenia dróg krajowych 60 i 62. Inwestycja ta, to nowe rozwiązanie komunikacyjne, które zwiększy nie tylko bezpieczeństwo, ale także usprawni ruch drogowy i rozwój w obrębie w/w tras. Wpłynie to pozytywnie na rozwój Powiatu Płockiego, szczególnie gminy Radzanowo. Niebawem dojdzie do podpisania stosownego porozumienia.

W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprezydenci Płocka Piotr Dyśkiewicz i Artur Zieliński, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Płocka Małgorzata Struzik, Zastępca Dyrektora MZDW Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Delegatury UM WM Tomasz Kominek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Błaszczyk, Kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Piotr Jakubowski, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Dorota Zakrzewska.