37. Dni Wisły w Wyszogrodzie. Piękna pogoda i dobra zabawa
Mieszkańcy Wyszogrodu, a także przyjezdni goście opanowali w niedzielę rynek miasta. Ludzi było mnóstwo, ale i atrakcji nie brakowało. – Po pogodzie widać, jak dobrzy ludzie są w Wyszogrodzie – uśmiechał się Starosta Płocki Mariusz Bieniek, życząc wszystkim dobrej zabawy w gronie najbliższych.
Były to już 37. Dni Wisły w Wyszogrodzie, impreza, która – jak z dumą zwracał uwagę Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko – już na stałe wpisała się w miasto. Ma ona formę festynu, na rynku rozstawiają się kramy ze smakołykami, a na scenie występują artyści.
W tym roku program Dni Wisły również wyglądał imponująco. Były w nim występy dzieci, młodzieży, seniorów oraz gwiazd. Na scenie prezentowały się:
— dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie,
— zespół dziecięcy Vistulki,
— chór seniora Promyk,
— młodzież ze Szkół Podstawowych w Wyszogrodzie, Kobylnikach i Rębowie,
— młodzież z Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Wyszogrodzie,
— grupa taneczna Centrum Kultury „Wisła”
— zespoły Skafander, Żuki, Szafa Gra, Elixir.
Na godz. 22 zaplanowane zostało puszczanie wianków na Wisłę.
Wydarzenie uroczyście otworzyli Burmistrz Jan Boszko oraz Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród Józef Boszko. Powitali zaproszonych gości, wśród których był Starosta Płocki Mariusz Bieniek (Starosta wraz z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem objęli Dni Wisły Patronatem Honorowym).
Mariusz Bieniek, po przywitaniu się z uczestnikami imprezy i życzeniach dobrej zabawy, zapowiedział jeszcze jedną niespodziankę. – Zdecydowaliśmy, że od tego roku będziemy dziękować tym wszystkim, którzy od kilku kadencji godnie reprezentują swoich mieszkańców. Dziś w związku z tym medale „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” otrzymają trzej wieloletni radni tej gminy – zakomunikował Starosta. Wraz z nim medale wręczała radna Powiatu Płockiego Elżbieta Anna Jachimiak. A wyjątkowe odznaczenia otrzymali:
— Józef Boszko oraz Zbigniew Madany – za wybitne zasługi w obszarze działalności samorządowej,
— Andrzej Woźniak – za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej.
Później przyszedł już czas na relaks, dobrą zabawę, a także konkurs o tematyce dotyczącej Powiatu Płockiego oraz Gminy i Miasta Wyszogród, przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku – partnera Dni Wisły. Chętnych było wielu, większość wykazywała się doskonałą wiedzą z zakresu pytań konkursowych. Nikt nie odchodził z pustymi rękami, bo dla odważnych były przygotowane upominki.

