Powstaje nowa Strategia Rozwoju Powiatu na najbliższe lata

Strategia jest podstawowym dokumentem długofalowej polityki lokalnej, a jej opracowanie jest wręcz niezbędne dla stworzenia dobrej platformy współdziałania wszystkich zainteresowanych podmiotów, tj. samorządu, administracji rządowej, instytucji pozarządowych, podmiotów gospodarczych, wreszcie – mieszkańców.

Strategia Rozwoju Powiatu to jeden z najważniejszych lokalnych dokumentów. Pokazuje m.in. kierunki polityki, które zapewnią szeroko pojęty, trwały i zrównoważony rozwój samorządu oraz spójność społeczno-gospodarczą i terytorialną.

Powstająca obecnie Strategia Rozwoju Powiatu będzie obowiązywać do 2027 roku. Będzie dokumentem, w którym zostanie opisana obecna sytuacja społeczno-gospodarcza powiatu i na tej podstawie zdefiniowane zostaną podstawowe obszary problemowe. Określone zostaną możliwe kierunki, szanse i zagrożenia oraz niezbędne działania w celu uzyskania poprawy sytuacji na rzecz zrównoważonego rozwoju lokalnego.

We wtorek, 12 października, odbyło się robocze spotkanie dotyczące opracowania nowej strategii. W warsztatach wzięli udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Płocku i powiatowych jednostek organizacyjnych. Spotkanie prowadził Jarosław Bogusz.