Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”

Już po raz 15. Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego zaprosiło na wyjątkowy festiwal „Od Kujawiaka do Oberka”. Spotkali się na nim miłośnicy folkloru, sztuki ludowej, tańca i regionalnych kulinariów.

W tym roku impreza odbyła się 10 października w hali sportowej w Łącku. Festiwal jest przedsięwzięciem promującym dziedzictwo kulturowe Członków Stowarzyszenia, integrującym twórców ludowych, rzemieślników, muzyków, koła gospodyń wiejskich, mieszkańców domów pomocy społecznej, uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Również w tym roku podczas imprezy goście mogli podziwiać występy zespołów folklorystycznych, nabyć przepiękne produkty na kiermaszu twórczości ludowej, dopingować uczestników konkursów na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najciekawsze stoisko wystawiennicze. Nie zabrakło również występów grup tanecznych „Crazy Dance” i „Disco Dance”, a zwieńczeniem imprezy był występ zespołu „The Brothers”.

Samorząd Powiatu Płockiego podczas wydarzenia reprezentowali: Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Radni Powiatu Płockiego.