„Dzień Chleba” w ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

W dn. 8 października w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyły się siódme obchody „Dnia Chleba”. Patronatem honorowym uroczystość objął Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz - jednocześnie sponsor nagród dla laureatów konkursów.

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. W atmosferę pachnącą chlebem wprowadziła zebranych w Wyszogrodzie inicjatorka uroczystości Agnieszka Lenczewska, która przypomniała, jak długą i chlubną historię ma wypiekanie i spożywanie pieczywa, zwłaszcza tego najzdrowszego, sporządzanego na zakwasie.

Głównym celem uroczystości były trzy konkursy:

1. „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowe odżywianie promujemy”.
  2. „Chleb na zakwasie, niezapomniany smak i zapach”.
  3. „Najładniejsza ozdoba ludowa”.

W wydarzeniu, którego gospodarzem była Dyrektor ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska, wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Apolinary Gruszczyński, Radna Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

- Wszystkim dziękujemy za przybycie, a nagrodzonym gratulujemy. Zachęcamy również już dziś do wzięcia udziału w naszych przyszłorocznych inicjatywach związanych z VIII „Dniem Chleba”, na który już teraz serdecznie zapraszamy!!! – podsumowują organizatorzy.