Inauguracja roku akademickiego w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 (już XXIII w historii uczelni), odbyła się w piątek, 8 października br. Wydarzenie przyciągnęło do auli gmachu przy ul. Gałczyńskiego wielu gości, studentów, przyjaciół szkoły. Inauguracja była tez transmitowana na żywo.

Gości, wśród których byli m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, witał Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku - prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Po wystąpieniach nastąpił punkt kulminacyjny, czyli immatrykulacja oraz wyróżnienie autorów najlepszych prac dyplomowych (nagrody Rektora oraz „Dyplom dla Plocka”).

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Henryk SeweryniakTytuł wykładu: „Pontificale Plocense Primum – odzyskany skarb z czasów, gdy katedry były białe, a filozofowie jaśni”.

- Wszystkim studentom w nowym roku akademickim życzymy dużo satysfakcji ze zdobywania wiedzy, wielu sukcesów i radości, a władzom uczelni dalszego rozwoju i otwarcia upragnionego Wydziału Lekarskiego – podkreślili przedstawiciele Samorządu Powiatu Płockiego.