Posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku

 

We wtorek, 5 października 2021 r., odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu. Wśród tematów i problemów poruszanych podczas posiedzenia, nie zabrakło tych związanych z budową, przebudową i bieżącym utrzymaniem dróg powiatowych. Marcin Błaszczyk- Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych  przedstawił projekt uchwały w sprawie planowanej inwestycji obejmującej rozbudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 567 z drogą powiatową nr 5203 i drogą gminną na terenie miejscowości Boryszewo Nowe. To niezwykle ważne zadanie i mam nadzieję, że wkrótce uda nam się je zrealizować- powiedział dyrektor, a Zarząd jednogłośnie zaopiniował je pozytywnie.

O czym jeszcze rozmawiano?

W gabinecie Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza spotkali się: Wicestarosta Iwona Sierocka, członkowie Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński,  Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz dyrektorzy i pracownicy wydziałów i jednostek Starostwa Powiatowego w Płocku, kompetentni do rozmów o sprawach poruszanych podczas posiedzenia.

Jeden z początkowych punktów obrad omówiła Małgorzata Struzik- Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych. Był to projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie płockim za rok szkolny 2020/2021. Zarząd Powiatu zaopiniował ten wniosek pozytywnie . Dyrektor omówiła również programy, które realizowane są w szkołach Powiatu Płockiego, m.in. Erasmus+, dzięki któremu nasza młodzież może odbywać bardzo interesujące praktyki zagraniczne.

W dalszej części posiedzenia Paweł Różański- Zastępca Dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami  przedstawił kilka wniosków w imieniu NEXERA Sp. z o.o o wydanie prawa do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane w zakresie budowy infrastruktury światłowodowej POPC. Zarząd zaopiniował je pozytywnie, jednocześnie podkreślając, że jest to zadanie kluczowe dla naszych mieszkańców, na które bardzo czekają. NEXERA to infrastrukturalna grupa telekomunikacyjna, budująca nowoczesną światłowodową sieć dostępową (ang. Next Generation Access – NGA). Obecne projekty realizuje w czternastu obszarach środkowej i północno-wschodniej Polski.

Bardzo ważny temat przedstawiła Dorota Zakrzewska- Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, a mianowicie sytuację wsi i rolnictwa w powiecie płockim. Będzie to też tematem obrad październikowej Sesji  Rady Powiatu w Płocku.

Nowym, ale również istotnym zagadnieniem jest rozwój elektromobilności na terenie powiatu płockiego , który przedstawiła Karolina Koper- Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji, omawiając Strategię rozwoju elektromobilności dla powiatu płockiego na lata 2021-2036.

 

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok