W gminach powiatu płockiego mobilne ROWEROWE MIASTECZKO - na naszych drogach BEZPIECZNE JEST DZIECKO - to kolejna propozycja na którą można zagłosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Projekt mobilne miasteczka rowerowe dla gmin powiatu płockiego i szkolenia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy to projekt społeczny, którego zadaniem będzie kształtowanie postaw i nawyków dzieci w zachowaniu w ruchu drogowym.

Projekt polega na zakupie 5 zestawów, mobilnych miasteczek rowerowych z przeznaczeniem na wypożyczenie dla szkół. Mobilne miasteczko można wykorzystać do zorganizowania czasu wolnego w trakcie ferii zimowych (miasteczko można rozstawić na hali sportowej) lub wykorzystać do przeprowadzenia kursu na kartę rowerową.

Na projekt składa się także organizacja prelekcji dla dzieci w formie „Dnia wychowania komunikacyjnego” oraz przeprowadzenie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

Wartość całego projektu to 340 000 zł. Realizacja przez cały rok 2022.

Więcej informacji na temat całego projektu znajdziecie pod linkiem https://bom.mazovia.pl/projekt/338

Głosować można do 10 października.

Załączniki:
Pobierz plik (plakat_20(1).pdf)plakat_20(1).pdf41 kB