Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z eskalacją COVID-19 na terenie powiatu płockiego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Płocki – Sylwester Ziemkiewicz.
W posiedzeniu uczestniczyli: Iwona Sierocka- Wicestarosta, Michał Twardy – Sekretarz Powiatu, Grzegorz Bieńkowski – p.o. Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płocku, Jolanta Fabisiak – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wyszogrodzie, Beata Jakubowska  – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, Marzena Jakubowska–Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie, Małgorzata Klekowicka – Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Goślicach, Jadwiga Milewska – Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Joanna Misiakowska –Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Iwona Paradowska- Olkowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Joanna Siemiątkowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, Ewa Smółka – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej  w Wyszogrodzie, Jacek Kłosiński – Dyrektor Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Jarosław Mioduski – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, przedstawiciele Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

Podczas posiedzenia została omówiona sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu płockiego oraz w poszczególnych jednostkach organizacyjnych powiatu. Dyrektorzy jednostek, uczestniczący w spotkaniu, omówili stan przygotowań szkół i domów pomocy społecznej do kolejnej fali COVID-19.

Z wypowiedzi wynika, że sytuacja jest stabilna. Szkoły i domy pomocy społecznej są przygotowane i wyposażone w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz sprzęt do dezynfekcji, a także posiadają wysoki wskaźnik zaszczepionych mieszkańców i pracowników.

W przypadku dalszej eskalacji Covid-19 będą podejmowane stosowne decyzje celem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, mieszkańcom i pracownikom.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok