Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wyszogrodzie

W dniu 10 września 2021r. w siedzibie OSP Wyszogród odbył zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wyszogrodzie. W zjeździe wzięli udział delegaci ze wszystkich jednostek z terenu gminy i miasta Wyszogród oraz zaproszeni goście m.in. dh Hilary Januszczyk- Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP; dh Iwona Gortat - Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród; Wioletta Dobrowolska – sekretarz gminy i miasta, ks. Zenon Glicner i ks. Grzegorz Przybyłek.

Obrady otworzył Prezes ustępującego Zarządu dh Henryk Klusiewicz. Następnie zostały wręczone odznaczenia i podziękowania dla zasłużonych druhów. Na wniosek Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Złotym Krzyżem Konfederatów Kapituły Świętego Floriana w 100 rocznicę powstania Związku OSP RP odznaczeni zostali ustępujący członkowie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego OSP RP:

• Dh Henryk Klusiewicz – ustępujący Prezes Zarządu Oddziału Gminnego
  • Dh Krzysztof Laskowski – ustępujący Komendant Gminny Związku
  • Dh Mieczysław Olczak – Wiceprezes -Naczelnik OSP Drwały

Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz OSP wręczono ustępującym Prezesom i Naczelnikom

• Dh Wiesławowi Ambroziakowi – Prezesowi OSP Wyszogród
  • Dh Andrzejowi Łożyńskiemu – Prezesowi OSP Rębowo
  • Dh Sławomirowi Malickiemu – Naczelnikowi OSP Rębowo

Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdań z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w okresie 2016- 2021. Na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono jednogłośnie absolutorium dla Zarządu.
Następnie przystąpiono do wyboru władz oddziału, komisji rewizyjnej na kadencję 2021- 2026.

W wyniku wyborów, w skład Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego w Wyszogrodzie wchodzą: Prezes Zarządu dh Andrzej Głowacki;  Wiceprezes dh Iwona Gortat, Wiceprezes dh Mariusz Caban; Komendant Miejsko – Gminny – dh Paweł Ulicki; Wice Komendant dh Kamil Golatowski; Sekretarz dh Izabela Boszko; Skarbnik dh Sławomir Matuszewski.

Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Powiatowego zostali: dh Andrzej głowacki, dh Paweł Ulicki, dh Hilary Januszczyk.

Powiat Płocki serdecznie gratuluje wybranym członkom Zarządu OSP RP w Wyszogrodzie i życzymy dobrej, owocnej współpracy dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców Gminy i Miasta Wyszogród oraz powiatu.