Festyn na „Pożegnanie Lata” w Łącku

18 września w hali sportowo- widowiskowej w Łącku odbył się Festyn z okazji pożegnania kończącego się już lata. Mieszkańcy nie mogli narzekać na nudę, przygotowano bowiem wiele atrakcji. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano zabawy i animacje czyli „ Zakątek Odkrywców” oraz warsztaty artystyczne, był kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła, a także degustacje potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.   

Można było także obejrzeć spektakl Studia Teatralnego „KRAK-ART” , „Jaś i Drzewo Fasoli”. Całą imprezę uświetniły koncerty artystów. Na scenie wystąpili m.in. Dzieci Płocka, Aleksandra Paczkowska z zespołem Retro Trio, grupy taneczne "Crazy dance" i "Disco dance" oraz gwiazda wieczoru - Zespół QUEST.

Dodatkowo podczas imprezy można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tu radą służyli uczniowie z Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego z Ciechanowa. Ponadto przygotowano stoiska na których można było zasięgnąć informacji na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, czystego powietrza a także Narodowego Spisu Powszechnego.   

Celem wydarzenia nie było jednak wyłącznie pożegnanie się z miesiącami słońca, beztroski i odpoczynku od szkoły. Oprócz świetnej zabawy podczas festynu można było także zaszczepić się przeciw COVID-19. Zorganizowano bowiem specjalny pkt szczepień. 

W Festynie uczestniczyła Wicestarosta -  Iwona Sierocka, Wójt Gminy Łąck - Zbigniew Białecki oraz Ewa Kowalak radna Powiatu Płockiego i Tomasz Nowacki – radny Miasta i Gminy Gąbin. 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok