Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

W Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyły się wyjątkowe uroczystości. Po  pierwsze Dzień Patrona, a także ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta była wyjątkowa, gdyż ze względu na ubiegłoroczną zmianę formy nauki ze stacjonarnej na zdalną, w tym roku ślubowanie złożyli także uczniowie klas drugich.

Było to aż 234 uczniów, 132 z klas I i 102 z klas II. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły - Joanna Misiakowska. Przedstawiono sylwetkę Jana Śniadeckiego, powitano zaproszonych gości i przyjęto od przedstawicieli klas ślubowanie.

Świadkami ślubowania była cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście:  Iwona Sierocka  - Wicestarosta, złożyła życzenia wielu sukcesów młodzieży, która stała się właśnie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Elżbieta Anna Jachimiak – Radna Powiatu Płockiego oraz Artur Białecki - młodszy inspektor Komendy Miejskiej Policji w Płocku, ks. Grzegorz Przybyłek - Proboszczem Parafii pw. Św. Trójcy w Wyszogrodzie a także rodzice.

Na zakończenie, uczniowie będący już oficjalnie w gronie społeczności szkolnej, wzięli udział w otrzęsinach, przygotowanych przez opiekunów i członków Samorządu Uczniowskiego. Była to okazja by wykazać się  swoimi umiejętnościami i talentami.