Główna droga w Bodzanowie zostanie wyremontowana. Już jesienią

W środę, 28 lipca 2021 r., podpisano umowę na przebudowę i modernizację drogi powiatowej nr 2952W Wilczkowo – Bodzanów - Słupno. Chodzi o blisko 3-kilometrowy odcinek w miejscowościach Bodzanów i Chodkowo.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk podpisali umowę z wykonawcą inwestycji, czyli Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Budowlanych S.A z Gostynina. Spółkę reprezentował Wiceprezes Zarządu – Zastępca Dyrektora Dariusz Michalak.

W wydarzeniu, które miało miejsce w Bodzanowie, wzięli również udział Wójt Gminy Jerzy Staniszewski oraz Członek Zarządu Powiatu i Radny reprezentujący ten okręg Paweł Bogiel.

Nikt nie ukrywał, że to ważna, oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Wyznaczony do remontu odcinek jest główną osią Bodzanowa, korzysta z niego bardzo wiele osób. W zakres zadania wejdą m.in. wyrównanie nawierzchni jezdni, uzupełnienie poboczy i zjazdów, wykonanie chodnika, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, mają się zakończyć jesienią.

Szacowany koszt inwestycji to prawie 2,4 mln zł