Jubileusz 150-lecia PSS „Zgoda” w Płocku

- Dziękujemy Państwu, że od 150 lat jesteście gwarancją doskonałych usług i świetnych produktów – zwracał się do Pracowników PSS „Zgoda” Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski. Spółdzielnia w piątek, 23 lipca 2021 r., świętowała swój jubileusz.

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda" w Płocku jest jedną z trzech najstarszych Spółdzielni Spożywców w Polsce. Działa nieprzerwanie od 1870 roku. Od momentu powstania, mimo różnych zawirowań historycznych, konsekwentnie się rozwija poprzez unowocześnianie struktur administracyjnych oraz swoich placówek sprzedażowych.

Obecnie posiada 26 sklepów, które oferują szeroki asortyment artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Sklepy funkcjonują na wszystkich osiedlach miasta. Spółdzielnia prowadzi nadal działalność w zakresie produkcji pieczywa, które cieszy się wśród mieszkańców Płocka dużym uznaniem. Od półtora wieku historia Spółdzielni nierozerwalnie splata się z losem miejscowej społeczności i jest najlepszym świadectwem zachowania tożsamości mimo różnych przeciwieństw dziejowych.

W piątek, 23 lipca 2021 r., PSS „Zgoda” uroczyście obchodziła rocznicę swojego powstania. Pracownicy Spółdzielni i zaproszeni goście spotkali się w Hotelu Kawallo, by wspólnie uczcić ten ważny nie tylko dla Płocka, ale i dla całego naszego regionu, jubileusz.

Gospodarzami uroczystości byli Prezes Zarządu „Społem” PSS „Zgoda” Agnieszka Kamińska oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Piotr Waśniewski.

Samorząd Powiatu Płockiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, który pogratulował jubilatom pięknej rocznicy i wspaniałej działalności oraz życzył kolejnych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.