Obóz szkoleniowo - wypoczynkowy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych rozpoczęty

W dniu 20 lipca  br. w Stanicy Harcerskiej ZHP w Gorzewie gm. Gostynin rozpoczął się Obóz Szkoleniowo – Wypoczynkowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu płockiego. W obozie uczestniczy 100 druhen i druhów.

Obóz odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas trwania obozu, młodzież ma możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem i organizacją MDP, uczestniczyć w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego, medycznego, wysokościowego oraz ratowniczo – gaśniczego w wykonaniu strażaków z PSP.

W dniu 22 lipca odbyła się wycieczka turystyczna - krajoznawcza do Płocka. Młodzież miała okazję zwiedzić płockie ZOO, zabytki, a także Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 1 w Płocku.

Młodym adeptom sztuki pożarniczej towarzyszyli: dh Iwona Sierocka – Wicestarosta oraz dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Organizatorami obozu są: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Komenda Chorągwi Mazowieckiej ZHP.