Święto Policji. Medale i upominki dla funkcjonariuszy od władz Powiatu Płockiego

We wtorek, 20 lipca 2021 r., na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Płocku, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Gospodarzami wydarzenia byli Komendant Miejski Policji w Płocku – insp. Mariusz Kryszkowski oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KMP w Płocku – kom. Piotr Adamkowicz.

Na placu przed Komendą zgromadzili się Policjanci oraz niewielka grupa zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski. Przedstawiciele Powiatu Płockiego złożyli funkcjonariuszom gratulacje i życzenia, a także podziękowali za wkład w bezpieczeństwo i ochronę życia mieszkańców Ziemi Płockiej.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek wyróżnił jedenastu policjantów, przekazując wyrazy uznania od całego Samorządu Powiatu Płockiego za trud codziennej służby w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. asp.szt. Marcin Gawin – kierownik z Komisariatu Policji w Gąbinie
  2. mł.asp. Dariusz Młotkowski – dzielnicowy z Posterunku Policji w Starej Białej
  3. asp.szt. Piotr Sobiechowski – z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym
  4. asp.szt. Jacek Wiśniewski – dzielnicowy z Posterunku Policji w Bielsku
  5. mł.asp. Przemysław Kożuchowski – z Posterunku Policji w Drobinie
  6. asp. Marcin Gapiński – z Posterunku Policji w Staroźrebach
  7. sierż.szt. Marcin Tręmbiński – z posterunku Policji w Radzanowie
  8. asp.szt. Janusz Kamiński – dzielnicowy z Posterunku Policji w Bodzanowie
  9. mł.asp. Artur Szafrański – z Posterunku Policji w Wyszogrodzie
  10. asp.szt. Waldemar Zawadzki – kierownik Posterunku Policji w Łącku
  11. asp.szt. Krzysztof Wilkiewicz - z Posterunku Policji w Nowym Duninowie

Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski wręczył czterem Policjantom medale „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”.

Uhonorowani medalami zostali:

1. insp. Mariusz Kryszkowski - Komendant Miejski Policji w Płocku