Posiedzenie Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie odbyło się w poniedziałek, 19 lipca 2021 roku, tuż po godzinie 7 rano. Dotyczyło ostatnich, bardzo niebezpiecznych wydarzeń, związanych z gwałtownymi burzami i intensywnymi opadami deszczu.

W gabinecie Starosty Płockiego Mariusza Bieńka zebrali się: Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Piotr Jakubowski oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper. Wszyscy rozmawiali o trudnych warunkach w powiecie – na drogach, polach, rzekach, w gospodarstwach.

Sytuacja na bieżąco jest monitorowana, a odpowiednie służby reagują na sygnały i pracują, by wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Jednocześnie władze powiatu apelują do mieszkańców, by wszelkie informacje o zagrożeniach spowodowanych gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, zgłaszali do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. (24) 267 – 67 – 13, kom. 608 – 598 – 069.

Podczas posiedzenia ustalono również, że Powiat Płocki wystąpi z wnioskami do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o jak najszybszą odbudowę i naprawę uszkodzonych obiektów.