Obok szkoły w Wyszogrodzie powstanie nowoczesny obiekt sportowy dla wszystkich

Chodzi o Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, przy którym zostanie zbudowana kompletna instalacja street workout (park do ćwiczeń „ulicznego treningu”) wraz z utwardzeniem placu, oświetleniem oraz stoiskami na rowery. Całość ma być gotowa jesienią.

To jedna z inwestycji, które uda się przeprowadzić w subregionie płockim dzięki dofinansowaniu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na liście tej znajduje się w sumie 18 obiektów sportowych (m.in. budowa boiska do koszykówki w Święcieńcu, kompleksowa przebudowa stadionu leśnego w Gąbinie, modernizacja sal gimnastycznych w Sierpcu), których remont i modernizację uda się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa. Łącznie na ten cel władze regionu przeznaczą 3 miliony złotych.

W piątek, 16 lipca 2021 r., w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, umowy z beneficjentami podpisał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Beneficjentem inwestycji przy ZS w Wyszogrodzie jest Starostwo Powiatowe w Płocku. Umowę z Marszałkiem podpisali: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz – w imieniu Skarbnika Powiatu – Dyrektor Wydziału Finansowego Małgorzata Borucka.

W spotkaniu wzięli udział również m.in.: Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanna Misiakowska, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek oraz samorządowcy z całego subregionu płockiego.

Ogólnodostępny obiekt w Wyszogrodzie będzie służył upowszechnianiu kultury fizycznej i aktywnemu uprawianiu sportu na terenie powiatu płockiego, w szczególności przez mieszkańców miasta i gminy Wyszogród. Wszyscy chętni otrzymają zatem ogólnodostępne narzędzie do uprawiania ćwiczeń opartych głównie na kalistenice, treningu siłowym opartym na rozwoju kondycji, mięśni i ogólnej sprawności fizycznej. Obiekt będzie uzupełnieniem istniejącej nowoczesnej infrastruktury Miejsko-Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie. Profesjonalny plac street workout’u w przyszłości może zaś stanowić miejsce zmagań młodych sportowców w ramach obecnie rozwijającej się w naszym kraju dyscypliny sportowej.

Szacowany koszt całkowity zadania to 158 500 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 116 250 zł.

Warto nadmienić, że wsparcie otrzymają również jednostki OSP na zakup sprzętu i samochodu ratowniczo-gaśniczego. Już wkrótce ochotnicy z OSP Zawidz zakupią nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, z kolei druhowie z OSP Gromice i Wiciejewo będą mogli korzystać z nowego sprzętu. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ten cel w sumie 160 tys. zł. Przekazany zostanie również sprzęt dla OSP Czermno, Dobrzyków, Dzierzążnia, Dziembakowo oraz Łuszczanów.

Podpisane zostały także kolejne umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WM. To m.in. inwestycje w kulturę i turystykę Mazowsza (np. utworzenie interaktywnej wystawy XVIII-wiecznego dworu w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach) czy prace termomodernizacyjne. Inwestycje otrzymają w sumie ponad 3,3 mln zł z programu regionalnego.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok