Radni Powiatu Płockiego z wizytą we Włocławku

W dniu 7 lipca 2021 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Statutowej oraz Komisji Środowiska. W spotkaniu uczestniczył także Zarząd Powiatu.

Tematem przewodnim posiedzenia była ocena bezpieczeństwa powodziowego na obszarze powiatu płockiego.

Przedstawiciele Zarządu Zlewni we Włocławku przedstawili dotychczasowe działania w zakresie bezpieczeństwa powodziowego, jak również plany w celu poprawy sytuacji powodziowej w dorzeczu środkowej Wisły.

Ponadto członkowie Zarządu wraz z radnymi mieli możliwość zapoznania się z działaniem floty lodołamaczy, a także z infrastrukturą stopnia wodnego we Włocławku.
Władze powiatu oraz radni zadeklarowali współpracę w działaniach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa powodziowego na terenie powiatu płockiego.