Bądźcie bezpieczni!

Ratowanie zdrowia i życia ludzi od zawsze było priorytetem dla władz powiatu płockiego.

Realizując postulat zapewnienia bezpieczeństwa, został zakupiony sprzęt medyczny niezbędny dla szkolenia kadr ratowniczych oraz strażaków ochotników z terenu powiatu płockiego. Model głowy Ambu Airway Management Trainer umożliwia efektywną naukę intubacji za pomocą rurek dotchawicznych oraz innych przyrządów wykorzystywanych do utrzymania drożności dróg oddechowych.

Iwona Sierocka - Wicestarosta oraz Małgorzata Struzik - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych uroczyście przekazały sprzęt  na ręce Cezarego Obczyńskiego – Prezesa Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Uważajcie więc na siebie, bądźcie rozważni i wykorzystajcie do maksimum swoją wyobraźnię.