XXVII sesja Rady Powiatu. Nowy Radny złożył ślubowanie

To był jeden z najważniejszych punktów przedwakacyjnej sesji Rady Powiatu w Płocku, która odbyła się 30 czerwca 2021 r. Bogusław Jankowski objął mandat Radnego po Krzysztofie Wielcu, który został wybrany na Burmistrza Miasta i Gminy Drobin.

Bogusław Jankowski pełnił funkcję Radnego Powiatu Płockiego w latach 2006-2010, 2010 – 2014 oraz 2014-2018. Jest więc doświadczonym, zasłużonym i znanym samorządowcem, zwłaszcza w swoim okręgu wyborczym, obejmującym Gminę Bielsk oraz Miasto i Gminę Drobin.

Bogusław Jankowski w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Płocku w 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów w okręgu wyborczym nr 2 z listy KW PSL po Krzysztofie Wielcu. Ten ostatni w niedawnych wyborach został wybrany na Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, więc jego mandat Radnego wygasł, a wakujące miejsce w Radzie musiało zostać uzupełnione. Na ostatniej sesji objął je właśnie Bogusław Jankowski.

Zanim jednak doszło do tej uroczystej chwili, obrady otworzył Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, który przywitał wszystkich przybyłych na sesję i poinformował o jej porządku. Przewodniczącego w obowiązkach tradycyjnie wspierała Wiceprzewodnicząca Rady Magdalena Woja.

W skład Komisji Uchwał i Wniosków weszli tym razem: Marta Michalak, Paweł Tokarski (Sekretarz Rady Powiatu Płockiego) oraz Krzysztof Szumski.

W sesji uczestniczył cały Zarząd Powiatu w Płocku, czyli Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członkowie Zarządu: Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Paweł Jakubowski, a także Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska.

Radni przyjęli wszystkie przygotowane projekty uchwał, wśród których były m.in.:

• Przyjęcie sprawozdań z realizowanych w 2020 przez Powiatowy Urząd Pracy zadań i programów,
  • Przyjęcie informacji z realizacji „Powiatowego programu działania na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społecznej i przestrzegania praw osób niepełnosprawnych w Powiecie Płockim na lata 2020-2025”,
  • Udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej na wydatki bieżące, tj. wydatki związane z prowadzeniem akcji ratowniczych na rzecz Gminy Brudzeń Duży dla OSP w Siecieniu w kwocie 2 tys. zł.

Bez wątpienia najbardziej podniosłym momentem podczas sesji było złożenie ślubowania przez nowego Radnego kadencji 2018-2023. Gratulacje Bogusławowi Jankowskiemu złożyło Prezydium Rady, a także cały Zarząd Powiatu.

Nowo zaprzysiężony Radny, decyzją Rady, zastąpi swojego poprzednika we wszystkich komisjach. Bogusław Jankowski będzie zatem Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów, Członkiem Komisji Rewizyjnej, a także Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Na zakończenie obrad Radni tradycyjnie mogli złożyć interpelacje, zapytania i wnioski.

Transmisja z obrad Rady Powiatu dostępna jest na stronie www.powiat-plock.pl (zakładka Samorząd – Rada Powiatu – sesje on-line).