Imieniny Antoniego – Patrona Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie

Jak każdego roku, przed „Antoninówką”, w miejscu gdzie przechadzał się, mieszkał i odprawiał msze święte błogosławiony Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski, spotkali się zaproszeni goście oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie.

Uroczystość pod honorowym patronatem Biskupa Płockiego Piotra Libery oraz Starosty Płockiego Mariusza Bieńka odbyła się w dn. 21 czerwca 2021 r.

Mszę świętą ku czci Błogosławionego męczennika - w intencji mieszkańców i pracowników -sprawował Biskup Piotr Libera. Podczas obchodów imienin odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie ,,II Antoniańskiego Konkursu Piosenki Chrześcijańskiej’’.

Gości witała Dyrektor DPS w Brwilnie Joanna Maria Siemiątkowska. W obchodach wzięli udział: Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku i jednocześnie Przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała Małgorzata Lewandowska, ks. Witold Zembrzuski - proboszcz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie, ks. Marian Ofiara - kustosz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Działdowie, ks. Włodzimierza Piętka - kierownik oddziału ,,Niedzielnego Gościa Płockiego’’, ks. Marek Jarosz - Rektor Seminarium Duchownego w Płocku wraz z klerykami, ks. Jarosława Mokrzanowski - sekretarz Biskupa Płockiego.

Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił klerycki zespół FRATRES.