Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu płockiego

W dniu 18 czerwca 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 6 gmin z terenu powiatu płockiego w ramach doposażenia sfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Powiat Płocki za sprawą Referatu Bezpieczeństwa Pożarowego i Współpracy z Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, który od początku swojej działalności pozyskuje sprzęt i środki finansowe dla jednostek z terenu naszego powiatu, zwrócił się z wnioskami o doposażenie do Marszałka Województwa Mazowieckiego, na skutek których sprzęt otrzymały jednostki z Gminy Bielsk, Gminy Słubice, Gminy Nowy Duninów, Gminy Łąck, Gminy Radzanowo i Gminy Wyszogród.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP Krzysztof Olejnicki, Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego Karol Krajewski, Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Hilary Januszczyk oraz komendanci gminni z powiatu płockiego, prezesi, naczelnicy i druhowie z wyróżnionych jednostek.

Jednostki zostały wyposażone w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci prądownic wodnych, pilarek spalinowych oraz narzędzi ratowniczych typu Hooligan.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz minimalizację skutków zdarzeń losowych, Powiat Płocki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego w dalszym ciągu angażują się w pomoc jednostkom OSP. Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostek, umożliwi szybszą i profesjonalną interwencję przez strażaków przy zapobieganiu, ograniczaniu i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, jak również poważnych awarii.

Dodatkowo wręczono wszystkim komendantom gminnym z terenu powiatu płockiego ponad 900 masek filtracyjnych, pełno-twarzowych, które to zostaną przez nich rozdysponowane do poszczególnych jednostek działających na terenie danej gminy.