Kolejne środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego dla Powiatu Płockiego

Tym razem chodzi o dwie umowy – jedna dotyczy modernizacji drogi powiatowej, druga obejmuje organizację cyklu szkoleń.

Podpisanie umów z Marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem odbyło się w dn. 17 czerwca 2021 r. W spotkaniu, ze strony Powiatu Płockiego, uczestniczyli: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska.

Pierwsza umowa – o udzielenie dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych – dotyczy realizacji zadania pod nazwą „Modernizacja drogi powiatowej nr 2904W Brudzeń Duży – gr. woj. – (Kamienica)”. Zadanie to będzie polegało na wykonaniu inwestycji o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej na powierzchni 9600 m2 i długości 1600 m, zlokalizowanej na terenie gm. Brudzeń Duży w obrębie ewidencyjnym Strupczewo. Łączna kwota dofinansowania to 250.000 zł. Inwestycja ma być gotowa do końca października br.

Druga umowa dotyczy organizacji cyklu szkoleń z zakresu systemów jakości żywności. Operacja pn. Szkolenie lokalnej społeczności na obszarach wiejskich realizowana będzie w ramach ogłoszonego konkursu nr 5/2021 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Planu Operacyjnego na lata 2020 – 2021 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 dla Województwa Mazowieckiego na 2021 rok. Łączna wysokość kosztów kwalifikowanych wynosi blisko 26.000 zł. Zgodnie z umową, Samorząd Województwa Mazowieckiego zrefunduje jednorazowo koszty kwalifikowalne poniesione przez Powiat Płocki.

Celem projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie cyklu szkoleń pn. Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych prowadzonych przez doświadczonego trenera, nauczyciela akademickiego z wieloletnim doświadczeniem.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przeszkolonych 100 mieszkańców województwa mazowieckiego, tj. rolników, członków kół gospodyń wiejskich, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, liderów lokalnych społeczności, przedstawicieli samorządów lokalnych. Zdobyta wiedza i umiejętności wpłyną na wzrost aktywności mieszkańców obszarów wiejskich.