Autorzy wierszy o pszczołach odebrali nagrody i podziękowania za swoją twórczość

- Jeśli będą pszczoły, to i my będziemy żyć – podkreślił Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, wręczając wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym konkursie, dyplomy i upominki.

O tym, jak ważne są dla nas i dla całego świata pszczoły, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Żeby zwrócić uwagę na te pożyteczne owady, 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, a my postanowiliśmy zorganizować dla mieszkańców Powiatu Płockiego konkurs poetycki.

Wpłynęło kilkanaście wierszy, wszystkie były piękne, bardzo interesujące, a przede wszystkim skłaniały do refleksji. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ale w końcu zdecydowała się dokonać wyboru.

Przypomnijmy wyniki konkursu:

I miejsce – Waldemar Bielski, wiersz pt. „Prosimy o ratunek”

II miejsce – Kacper Jóźwiak, „Fraszka o pszczółkach”

III miejsce – Beata Behnke, „O czym dzisiaj brzęczą pszczoły?”

Wyróżnienie – Anna Majorkiewicz, „W pszczołach nadzieja”

Z nagrodzonymi wierszami można zapoznać się tutaj: http://powiat.plock.pl/wiadomosci/3480-pszczolki-maja-wielka-moc-konkurs-poetycki-rozstrzygniety-dziekujemy

Władze Powiatu Płockiego postanowiły uhonorować wszystkich twórców i każdemu osobiście podziękować za dostrzeżenie tego ważnego tematu. W dn. 16 czerwca 2021 r. zaprosiliśmy zatem uczestników konkursu do Starostwa Powiatowego w Płocku. Dla każdego przygotowaliśmy dyplomy i nagrody.

Gospodarzami spotkania byli Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, który jest pszczelarzem-hobbystą, oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper. Oboje dziękowali przybyłym za udział w konkursie i podkreślali znaczenie pszczół w naszym świecie.

- Cieszę się, że również sporo młodych ludzi zajmuje się obecnie pszczołami, mają pasieki i działają odpowiedzialnie. To jest wyzwanie dla świata, żeby utrzymać pszczoły – mówił Przewodniczący Lech Dąbrowski, podkreślając, że etos pszczelarza powraca. – Myślę, że jest bardzo dużo ludzi z charyzmą, z charakterem, bo to jest bardzo ciekawa pasja. Mnie pszczoły też tak wciągnęły, że jeśli tylko mam wolną chwilę, idę między ule posłuchać jak pracują.

Chętni odczytali swoje wiersze, a wszyscy odebrali zasłużone nagrody.

Raz jeszcze dziękujemy za udział w konkursie i piękną twórczość!

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok