XII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego rozstrzygnięta!

Znamy już laureatów konkursu „Najpiękniejsze zakątki mojej małej Ojczyzny”, który organizuje Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Siecieniu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Płocku. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Moja miejscowość w obiektywie”.

Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością, nie inaczej było i teraz. Wpłynęło blisko 200 prac od 107 uczniów z 26 szkół z terenu powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego oraz miasta Płocka. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem wszystkie zdjęcia były piękne, pomysłowe, refleksyjne, a młodzi fotografowie wykazali się ogromną wrażliwością w ujęciu tematu.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII szkół podstawowych.

Podsumowanie konkursu odbyło się we wtorek, 15 czerwca 2021 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siecieniu Maciej Błaszczyk witał wszystkich gości, wśród których byli przede wszystkim młodzi artyści, ich rodzice i opiekunowie. Na finał konkursu przybyli również: Wicestarosta Iwona Sierocka, Zastępca Wójta Gminy Brudzeń Duży Maria Agnieszka Maraszek, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper. „Mózgiem” całego przedsięwzięcia był jak zwykle nauczyciel ze SP im. Marii Konopnickiej w Siecieniu Wojciech Sztejdur.

Wszyscy podkreślali dojrzałość autorów zdjęć, ich talent i pasję, którą warto rozwijać. Były gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji konkursu.

Oto laureaci konkursu:

KATEGORIA KL. IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1. Lena Wąsowska – SP nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
  2. Martyna Ziółkowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym
  3. Maciej Lemański – SP w Lucieniu

Wyróżnienie

Oliwia Peszyńska - SP nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

KATEGORIA KL. VII-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1. Maria Amelia Błażejewska – SP im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku
  2. Arina Zaiko – SP im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie
  3. Kamila Orłowska – SP im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze

Wyróżnienie

Tobiasz Małkiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brudzeniu Dużym

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Starosta Płocki Mariusz Bieniek, patronem medialnym był „Tygodnik Płocki”.