Dzień Bibliotekarza i Bibliotek powinien być obchodzony codziennie!

Takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Bibliotekarze z terenu całego Powiatu Płockiego odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Mariusza Bieńka i przyjechali do Starostwa, by odebrać zasłużone podziękowania za swoją pracę.

- Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać, bo jesteście Państwo bardzo ważni dla nas i dla mieszkańców Powiatu Płockiego. Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie w pracę i działalność dla lokalnych społeczności, za masę inicjatyw, kreatywnych pomysłów, przedsięwzięć, które są elementami wielu różnych ciekawych wydarzeń – zwracał się do bibliotekarzy Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Pracownicy miejskich i gminnych bibliotek publicznych ze wszystkich gmin Powiatu Płockiego przyjechali w czwartek, 10 czerwca, do Starostwa Powiatowego w Płocku, by odebrać podziękowania, ale również wspólnie ze Starostą i Wicestarostą Iwoną Sierocką porozmawiać o pracy bibliotek, o swoich marzeniach i oczekiwaniach. Nie ukrywali przy tym zadowolenia, że ich praca jest doceniona i zauważona.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Jest on obchodzony 8 maja, ale ze względu na pandemię i obowiązujące wówczas obostrzenia nie można się było spotkać w tak licznym gronie.

- Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który powinien być obchodzony przez 365 dni w roku, życzymy Państwu wielu magicznych chwil spędzonych wspólnie ze swoimi czytelnikami, radości z pracy, która tak wielu ludziom daje szczęście, entuzjazmu, samych życzliwych ludzi wokół i wszelkiej pomyślności – zwracali się do bibliotekarzy przedstawiciele władz Powiatu, wręczając adresy okolicznościowe i upominki.