Pan Stefan Kowalczyk z Rakowa skończył 100 lat!

Urodził się 1 czerwca 1921 roku. Mieszka w Rakowie, w gminie Wyszogród. Jest kombatantem, strażakiem i bardzo ciekawym człowiekiem!

Na setne urodziny do Pana Stefana Kowalczyka przybyło wielu gości. Wśród nich byli także Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezes Koła Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Płocku Hilary Januszczyk.

Wszyscy składali zacnemu Jubilatowi życzenia zdrowia, radości z każdej chwili, którą niesie życie, życzliwych ludzi wokół i miłości płynącej z serc najbliższych.

- Jesteśmy zaszczyceni, bo jest Pan świadkiem wielu lat historii i tradycji naszej Ojczyzny, Mazowsza i Ziemi Płockiej – mówił Starosta Mariusz Bieniek.

Przypominał, że zasługi Pana Stefana Kowalczyka docenił m.in. Prezydent RP, mianując go w 2001 r. na stopień podporucznika. Co ważne, Jubilat jest jednym z założycieli – mającej już 60 lat – OSP w Rakowie.

- Tacy ludzie, jak Pan, są wielkim darem dla naszego regionu – podkreślił Starosta.