Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „DACH-Länder in Comics”

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w dniu 13 maja 2021 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „DACH-Länder in Comics”. Dyrektor szkoły Jadwiga Irena Milewska złożyła gratulacje, podziękowała wszystkim za przybycie, wręczyła nagrody i wyróżnienia.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem edukacyjnym objął Mariusz Bieniek – Starosta Płocki i Maciej Słodki – Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Konkurs był skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu płockiego i powiatów sąsiednich. Cel to rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, poszerzanie wiedzy realioznawczej o państwach niemieckiego obszaru językowego, promowanie innowacyjności i wielojęzyczności oraz umiejętności tworzenia komiksów za pomocą aplikacji internetowych.

Prace konkursowe przesyłano do końca marca br., a 27 kwietnia odbyło się spotkanie jurorek, podczas którego zostały ustalone wyniki. W Komisji Konkursowej pracowały: Anna Borkowska – wykładowca Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, Aneta Gładys – konsultantka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Agnieszka Kozakiewicz – prezes Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Płocku.

Poziom prac był bardzo wysoki i wyrównany,  przyznano po dwa równorzędne pierwsze miejsca w obydwu kategoriach dla dwuosobowych zespołów.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu i ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie zajęły pierwsze miejsce; uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu – drugie miejsce, a uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu – trzecie miejsce. Wyróżnienia przyznano zespołom ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu.

Uczennice z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz uczennica i uczeń z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie zajęli pierwsze miejsce, natomiast uczennice z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku – drugie miejsce.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych i słowa uznania dla opiekunów laureatów konkursu: Anny Brodowskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, Beaty Kurpiewskiej – nauczycielki Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Anny Winnickiej – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, Emilii Ziółkowskiej – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu, Aleksandry Żabki-Przeradzkiej – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu.

Zapraszamy do udziału w następnej edycji.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Płocku, Goethe-Institut w Warszawie i Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

W imieniu organizatorów za wsparcie i współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia edukacyjnego dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku, Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, Mazowieckiemu Samorządowemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie i Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Płock.