Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy…

… odbyło się 31 maja 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Przewodniczyła mu Wicestarosta Iwona Sierocka.

Najważniejszy wniosek z posiedzenia - rynek pracy w powiecie płockim jest stabilny pomimo epidemii wywołanej SARS Covid-19.

Osób bezrobotnych nie przybyło wiele. Powiatowy Urząd Pracy w Płocku pozyskuje środki zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych, aby zwiększyć możliwości aktywizacyjne osób bezrobotnych, jak i wspomóc pracodawców w trudnych warunkach pandemii.

Systematycznie są ogłaszane nabory przez PUP w Płocku na różne formy wsparcia, np. staże, szkolenia, prace interwencyjne, jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wszelkich informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, tel. (24) 267 46 30.

Przypomnijmy, że Powiatowa Rada Rynku Pracy jest organem doradczym Starosty i działa na mocy ustawy. Do jej zadań należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie, ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy czy ocenianie okresowych sprawozdań z działalności Powiatowego Urzędu Pracy.