„Zdrowie zaczyna się w głowie”

Tak nazywa się projekt, który będzie realizowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku w ramach zadania „Edukacja zdrowotna dostosowana do różnych grup społeczeństwa dotycząca promocji zdrowia”.

W dn. 27 maja 2021 r. porozumienie w tej sprawie podpisały: Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Agnieszka Sulkowska oraz – w zastępstwie Starosty Płockiego Mariusza Bieńka – Wicestarosta Iwona Sierocka.

„Zdrowie zaczyna się w głowie” to projekt realizowany przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, finansowany ze środków Województwa Mazowieckiego, w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego dotyczącego promocji zdrowia psychicznego w 2021 r., który ma na celu:

• Podniesienie poziomu wiedzy i świadomości mieszkańców Mazowsza na temat zdrowia psychicznego poprzez kształtowanie właściwych postaw społecznych,
  • Edukację zdrowotną i propagowanie zachowań prozdrowotnych,
  • Zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego człowieka, ochrony zdrowia, kształtowanie zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu,
  • Rozwój kadr mających styczność z zagrożoną grupą w sposób bezpośredni i pośredni.

Projekt jest skierowany do pracowników Starostwa Powiatowego w Płocku i jednostek organizacyjnych.