„Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”. Nagrody i dyplomy rozdane!

To był jeden z tych konkursów, w którym jurorzy zachwycają się każdą pracą i długo nie mogą się zdecydować, kto ma wygrać. Wszystkie prace były przepiękne, wzruszające i niepowtarzalne. Te zwycięskie po prostu skradły nasze serca.

Konkurs plastyczny „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie” ogłosiliśmy z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także jako uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Skierowaliśmy go do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego, podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VIII.

Na konkurs wpłynęło blisko 50 prac. Komisja konkursowa długo zastanawiała się nad tym, kogo nagrodzić, w końcu podjęła decyzję.

Przypomnijmy laureatów konkursu:

Klasy I – III

1. Antoni Maszenda, kl. I, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  2. Marta Wójcicka, kl. I, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  3. Maria Maszenda, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie

• Julia Kokosińska, kl. I, SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
  • Mateusz Stachowicz, kl. III, SP im. Czesława Hińca w Rogozinie
  • Wanessa Maranowska, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Julia Gawecka, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Gabriela Walczak, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Jakub Cieszkowski, kl. III, SP im. Czesława Hińca w Rogozinie

Klasy IV – VIII

1. Maja Jeziak, kl. IV, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  2. Julia Jeznach, kl. V, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  3. Maja Petrykowska, kl. VII, SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie

W czwartek, 20 maja 2021 r., zwycięzcy odebrali nagrody i dyplomy. Zdolni, fascynujący, przepięknie ubrani młodzi ludzi przyszli do Starostwa w towarzystwie swoich bliskich. Gratulowali im: Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper oraz Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel. Życzyli dzieciom i młodzieży rozwijania swoich pasji i wielu kolejnych sukcesów.

Gratulujemy i bardzo dziękujemy za piękne prace!