Strategia Elektromobilności Powiatu Płockiego na lata 2021-2036 - Ankieta

To ty zdecyduj jak będzie wyglądać przyszłość Twoja i Twych bliskich na terenie naszej małej ojczyzny.

Włącz się w proces badań ankietowych, a będziesz miał możliwość wpłynąć na proces stworzenia ram efektywnego i bezpiecznego systemu transportu publicznego, przyjaznego środowisku.

Link do badania ankietowego:

Strategia elektromobilności to dokument wskazujący ramy działania dla Powiatu Płockiego jak
i propozycje działań dla gmin z terenu powiatu w obszarach:

•  stworzenia sprawnie funkcjonującego systemu ładowania pojazdów;
  • popularyzacji i wdrożenia najlepszych praktyk w dziedzinie wykorzystania elektromobilności;
  • bieżącej modernizacji dróg i ciągów komunikacyjnych;
  • ograniczaniem zagrożeń dla zdrowia ludzi związanych
    z zanieczyszczeniami ze źródeł komunikacyjnych;
  • ograniczaniem wielkości tzw. niskiej emisji;
  • ograniczeniem ruchu prywatnymi samochodami na rzecz komunikacji zbiorowej;
  • edukacją mieszkańców na temat zanieczyszczeń z niskiej emisji,
    w szczególności szkodliwości emisji w sektorze transportu jest spalanie paliw
    w transporcie drogowym.

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach  Programu Priorytetowego 3.4 GEPARD II- transport niskoemisyjny Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności.

powstanie strategia elektromobilnoci powiatu pockiego 20200909 2093532214