UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ŚWIADECTW UKOŃCZENIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I TECHNIKUM w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w roku szkolnym 2020/2021

19 maja 2021r. odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły prze uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. W tym wyjątkowym dniu Powiat Płocki reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.

Tradycyjnie po ceremoniale szkolnym głos zabrała Dyrektor Szkoły Jadwiga Milewska, która serdecznie wszystkich powitała oraz przekazała ostatnie oficjalne  życzenia i wskazówki naszym Abiturientom.

„Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, zamykacie etap szkolnej aktywności, jednak zdobyta wiedza i doświadczenie, a także wypracowane wcześniej sukcesy, staną się zapewne drogowskazem na dalszej drodze i pozwolą świadomie kształtować własną przyszłość. Mam nadzieję, że wysiłek włożony w edukację otworzy przed Wami nowe możliwości, a systematyczna praca pozwoli spełnić wszystkie marzenia i aspiracje. Należy pamiętać, że wyznaczenie sobie ambitnych celów i konsekwentna ich realizacja to najlepsza droga do sukcesu” – mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka.

List dla Abiturientów od Radnej Powiatu Płockiego Marty Michalak, absolwentki LO, odczytał wicedyrektor Janusz Pielaciński.

W trakcie uroczystości wręczono wiele upominków, nagród książkowych, podziękowań i dyplomów. Tradycją władz Powiatu Płockiego stało się nagradzanie  najlepszych Absolwentów  z każdej naszej szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali  najwyższe wyniki w całym cyklu kształcenia oraz wyjątkowo zasłużyli się w pracy na rzecz szkoły to:

• LO – Dominika Wróblewska
  • Technikum – Kacper Górecki oraz Łukasz Józwik

Najlepsza Absolwentka szkoły, Dominika Wróblewska została nagrodzona również przez Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka. Po ostatnim odczytaniu listy obecności, Dyrektor wraz  z  Wychowawcami wręczyła Absolwentom Technikum i Liceum Ogólnokształcącego świadectwa ukończenia szkoły. Przedstawiciele Absolwentów  w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli podziękowania władzom Powiatu Płockiego, Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Przedstawicielom Stowarzyszenia IUVENES oraz pozostającym w szkole uczniom za wspólnie spędzony czas.  Uroczystość została zwieńczona występem szkolnej grupy wokalnej.

Przywołując słowa Jana Pawła II: „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. […] pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją”.