UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ŚWIADECTW UKOŃCZENIA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I TECHNIKUM w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie w roku szkolnym 2020/2021

19 maja 2021r. odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły prze uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. W tym wyjątkowym dniu Powiat Płocki reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.

Tradycyjnie po ceremoniale szkolnym głos zabrała Dyrektor Szkoły Jadwiga Milewska, która serdecznie wszystkich powitała oraz przekazała ostatnie oficjalne  życzenia i wskazówki naszym Abiturientom.

„Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, zamykacie etap szkolnej aktywności, jednak zdobyta wiedza i doświadczenie, a także wypracowane wcześniej sukcesy, staną się zapewne drogowskazem na dalszej drodze i pozwolą świadomie kształtować własną przyszłość. Mam nadzieję, że wysiłek włożony w edukację otworzy przed Wami nowe możliwości, a systematyczna praca pozwoli spełnić wszystkie marzenia i aspiracje. Należy pamiętać, że wyznaczenie sobie ambitnych celów i konsekwentna ich realizacja to najlepsza droga do sukcesu” – mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka.

List dla Abiturientów od Radnej Powiatu Płockiego Marty Michalak, absolwentki LO, odczytał wicedyrektor Janusz Pielaciński.

W trakcie uroczystości wręczono wiele upominków, nagród książkowych, podziękowań i dyplomów. Tradycją władz Powiatu Płockiego stało się nagradzanie  najlepszych Absolwentów  z każdej naszej szkoły. Uczniowie, którzy uzyskali  najwyższe wyniki w całym cyklu kształcenia oraz wyjątkowo zasłużyli się w pracy na rzecz szkoły to:

  • LO – Dominika Wróblewska
  • Technikum – Kacper Górecki oraz Łukasz Józwik

Najlepsza Absolwentka szkoły, Dominika Wróblewska została nagrodzona również przez Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka. Po ostatnim odczytaniu listy obecności, Dyrektor wraz  z  Wychowawcami wręczyła Absolwentom Technikum i Liceum Ogólnokształcącego świadectwa ukończenia szkoły. Przedstawiciele Absolwentów  w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli podziękowania władzom Powiatu Płockiego, Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Przedstawicielom Stowarzyszenia IUVENES oraz pozostającym w szkole uczniom za wspólnie spędzony czas.  Uroczystość została zwieńczona występem szkolnej grupy wokalnej.

Przywołując słowa Jana Pawła II: „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. […] pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją”.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok