Erasmus 2021- „Doskonalenie zawodowe” – praktyki dla uczniów z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku w Grecji

W dniu 16 maja grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół  im. Leokadii Bergerowej w Płocku przystąpiła do  końcowego etapu realizacji projektu  „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu ERASMUS+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe Konkurs 2020.

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już w październiku 2020r. W pierwszej kolejności młodzież została zapoznana z wymogami projektu.  Odbyły się spotkania informujące młodzież o zasadach rekrutacji oraz o terminach składania wniosków. Po ogłoszeniu list rankingowych uczniowie klas drugich i trzecich realizowali  kompleksowe przygotowanie do mobilności w postaci: intensywnego kursu języka angielskiego, zajęć pedagogicznych związanych z tematyką staży i podnoszeniem motywacji oraz zajęć kulturowych, w tym elementów obyczajowości greckiej.

Partnerem w projekcie jest grecka instytucja Center For Vocational Training, która specjalizuje się w kształceniu zawodowym. Praktyki skierowane są do 60. uczniów technikum w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii i technik rolnik.

Dzięki mobilności uczniowie realizujący praktyki w Grecji podniosą swoje kompetencje i umiejętności zawodowe, świadomość międzykulturową, kompetencje społeczne, personalne i organizacyjne. Oprócz umiejętności praktycznych związanych z kierunkiem zawodowym uczniowie będą mieli możliwość poprawy swoich umiejętności językowych i nauczą się, jak radzić sobie w nowym środowisku.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok