Kolejne ognisko ptasiej grypy w powiecie płockim

W związku z pojawieniem się kolejnego ogniska HPAI na terenie powiatu płockiego, tym razem, w miejscowości Ciachcin gm. Bielsk, na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii pod przewodnictwem Iwony Sierockiej – Wicestarosty odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem powiatowych służb, inspekcji i straży oraz samorządów gminnych i miasta Płocka. 

Przypominamy, że pierwszy przypadek ptasiej grypy miał miejsce w Pęszynie gm. Bielsk, drugi w Leszczynie – Księżym gm. Bielsk. Skutki ptasiej grypy w pierwszych dwóch przypadkach są liczone na ok 2 tys. zutylizowanych sztuk drobiu.

Z  informacji przedstawionych przez dr Marka Sankiewicza trzecie ognisko to 6 tys. szt. gęsi.

Sytuacja na terenie powiatu jest bardzo dynamiczna. W kraju wykryto 306 ognisk. Według Głównego Lekarza Weterynarii największe ognisko ujawniono na fermie w powiecie mławskim, gdzie znajdowało się 223 tys. kur.

Stąd też apelujemy ponownie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w poszczególnych strefach: zapowietrzonej i zagrożonej.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku przypomina o nakazie utrzymania drobiu przyzagrodowego w zamknięciu z uwagi na dużą liczbę ognisk wysoce zjadliwej ptasiej grypy ptaków w województwie mazowieckim oraz przestrzega przed zakupem drobiu z niewiadomego źródła.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok