„Znajdziesz mnie w bibliotece”

W poniedziałek 10 maja Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego świętowała Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W uroczystości Powiat Płocki reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.

Książka w życiu człowieka od dawien dawna odgrywa wielką rolę. Jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale i źródłem niesamowitych przeżyć związanych z jej lekturą. Potrafi wywołać w  nas prawie każde uczucie, poczynając od złości poprzez współczucie, a kończąc nawet na miłości. „Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w  nieszczęściu, gadatliwy w radości - mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z  najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz padół!” tak mówił o książce Jarosław Iwaszkiewicz.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Płockiego składam Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom bibliotek wyrazy szacunku i szczerego uznania za wszystkie te przedsięwzięcia, które budują nasze kulturowe dziedzictwo i dobrze służą członkom społeczności lokalnej.

Doceniając aktywne zaangażowanie dla tej dziedziny życia, która rozwija nas duchowo i wzbogaca naszą wyobraźnię, serdecznie dziękujemy wszystkim bibliotekarzom i pozostałym pracownikom bibliotek za dotychczasowy wkład pracy, życząc jak najwięcej zadowolenia, a rozmiar życzliwości i zrozumienia ze strony czytelników niech Wam towarzyszy na co dzień we wszystkich przedsięwzięciach mówiła Wicestarosta Iwona Sierocka.

W podziękowaniu za owocną współpracę merytoryczną w zakresie upowszechniania czytelnictwa i promocji kultury w powiecie płockim nagrody otrzymali: Joanna Banasiak - Dyrektor Książnicy Płockiej, Iwona Tyburska - dział metodyczny, Iwona Kosewska - dział metodyczny i Piotr Kraśniewski - dział komputerowy.

W ramach hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece” Książnica zachęca czytelników w ten niecodzienny sposób do odwiedzin ulubionych bibliotek i poszukania okazji do rozmowy o zainteresowaniach, czyli o tym, co w życiu najbardziej kochamy. Film będzie można znaleźć na oficjalnym profilu Facebook Książnicy Płockiej.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek do końca miesiąca w Książnicy Płockiej będzie można oddać przetrzymane książki bez żadnych konsekwencji.