„Sołtysi Roku” 2021 z nagrodami dla siebie i swoich sołectw

- Dziękujemy Państwu za zaangażowanie w rozwój swoich „małych ojczyzn”, za integrowanie lokalnych społeczności i pracę na rzecz całej Ziemi Płockiej – zwracał się do nagrodzonych sołtysów Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Starosta ogłosił konkurs o tytuł „Sołtysa Roku” 2021 z okazji Dnia Sołtysa, który obchodzimy 11 marca. Konkurs skierowany był do sołtysów z terenu Powiatu Płockiego; swojego kandydata mogły zgłaszać rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

W sumie, w odpowiedzi na konkurs, wpłynęło 12 zgłoszeń. Wśród kandydatów ubiegających się o tytuł „Sołtysa Roku” 2021 znaleźli się:

 1. Karolina Chmielewska, sołectwo Rogowo, gmina Bulkowo
 2. Agnieszka Malanowskasołectwo Mańkowo, gmina Stara Biała
 3. Janina Franciszka Antoszkiewiczsołectwo Ogorzelice, gmina Stara Biała
 4. Danuta Tomasiksołectwo Łąck, gmina Łąck
 5. Agata Pijankowskasołectwo Nadułki, gmina Bulkowo
 6. Agata Paneksołectwo Rębowo, gmina Wyszogród
 7. Ewa Tokarskasołectwo Cieszewko, gmina Drobin
 8. Maria Wysockasołectwo Świerczyn Bęchy, gmina Drobin
 9. Kazimierz Gajewskisołectwo Białkowo, gmina Radzanowo
 10. Paweł Jakubowskisołectwo Radzanowo, gmina Radzanowo
 11. Sylwester Nowaksołectwo Orszymowo, gmina Mała Wieś
 12. Andrzej Wojciech Kaniasołectwo Cekanowo, gmina Słupno

Władze Powiatu Płockiego postanowiły uhonorować wszystkich zgłoszonych sołtysów i ich sołectwa. Nagrody rzeczowe dla laureatów i bony o wartości 2000 zł dla każdego sołectwa wręczyli: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

Raz jeszcze podziękowali sołtysom za ogromną aktywność i nieustanną pracę na rzecz swoich sołectw, a tym samym – dla całego Powiatu Płockiego. Starosta Mariusz Bieniek zaproponował też nagrodzonym sołtysom, żeby zasiedli w kapitule przyszłorocznej edycji konkursu..

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok