Najlepsi hodowcy bydła mlecznego z powiatu płockiego wyróżnieni

W dniu 5 maja 2021 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku, miało miejsce spotkanie z hodowcami bydła mlecznego z terenu powiatu płockiego, podsumowujące wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za ubiegły rok. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Adama Janasza – Prezesa Powiatowego Koła Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Podczas spotkania Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Radny Rady Powiatu Płockiego Krzysztof Wielec wręczyli puchary oraz okazjonalne dyplomy dla najlepszym hodowców, w podziękowaniu za ich ogromny wkład i pracę jaką wykonują. Starosta podkreślił przy tym, jak znacząco ta gałąź gospodarki wpływa na rozwój powiatu płockiego i jak cenni dla całego regionu są hodowcy bydła.

W spotkaniu uczestniczyli również: Michał Rodak – zastępca Dyrektora Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Parzniew, Waldemar Plantowski – Prezes Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Krzysztof Liszewski – inspektor nadzoru, Dorota Zakrzewska - Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Starostwie Powiatowym w Płocku oraz Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji.

Wśród wyróżnionych za wysokie wyniki wydajności mlecznej krów w 2020 r. w powiecie płockim znaleźli się:

1. Pan Stanisław Portalski
  2. Pan Sławomir Gąsecki
  3. Pani Barbara Jankowska
  4. Pan Jacek Staszewski
  5. Pan Mariusz Lewicki
  6. Pani Mirosława Katarzyna Pilewska
  7. Pan Włodzimierz Opulski
  8. Pani Anna Suwała
  9. Pan Henryk Antczak
  10. Pan Tadeusz Gawiński

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.