Konkurs rozstrzygnięty. Dziękujemy za tyle pięknych prac z flagą!

Po raz kolejny jesteśmy dumni, że mamy w Powiecie Płockim młodych ludzi, którzy nie tylko zachwycają i wzruszają swoimi talentami, ale także bardzo kochają swoją Ojczyznę. Również tę „małą ojczyznę”, w której żyją na co dzień.

Kilka dni temu zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego do zaprezentowania swojej wizji artystycznej przedstawiającej biało – czerwoną flagę w kontekście swojego najbliższego otoczenia. Konkurs plastyczny „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie” ogłosiliśmy z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także jako uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zależało nam, by w szczególny sposób zachęcić do patriotycznych gestów dzieci i młodzież, a flaga narodowa jest pięknym symbolem przywiązania do Ojczyzny i bez wątpienia buduje poczucie wspólnoty narodowej i lokalnej.

Konkurs podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VIII. W młodszej grupie wpłynęło 36 prac, w starszej 10.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, Wicestarosty Iwony Sierockiej oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Lecha Dąbrowskiego miała twardy orzech do zgryzienia, bo wszystkie prace były piękne, pomysłowe, dające do myślenia. Jurorom bardzo podobała się dziecięca fantazja w przedstawieniu tematu, oryginalność, spontaniczność.

Oto laureaci konkursu

Klasy I – III

1. Antoni Maszenda, kl. I, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  2. Marta Wójcicka, kl. I, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  3. Maria Maszenda, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie

• Julia Kokosińska, kl. I, SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
  • Mateusz Stachowicz, kl. III, SP im. Czesława Hińca w Rogozinie
  • Wanessa Maranowska, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Julia Gawecka, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Gabriela Walczak, kl. II, SP im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
  • Jakub Cieszkowski, kl. III, SP im. Czesława Hińca w Rogozinie

Klasy IV – VIII

1. Maja Jeziak, kl. IV, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  2. Julia Jeznach, kl. V, SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie
  3. Maja Petrykowska, kl. VII, SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

O terminie wręczenia nagród i upominków poinformujemy osobiście.