XXV sesja Rady Powiatu w Płocku. Zarząd Powiatu z absolutorium

To jedna z najważniejszych informacji z ostatniej sesji – Radni udzielili Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Obrady odbyły się 28 kwietnia w trybie zdalnym. Poprowadził je tradycyjnie Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, który, po otwarciu sesji, poinformował o porządku obrad.

Bez wątpienia najważniejszymi sprawami, nad którymi mieli pochylić się Radni, były: udzielenie Zarządowi Powiatu wotum zaufania, zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2020 rok i udzielenie Zarządowi Powiatu absolutorium. 

Przypomnijmy, że w skład Zarządu wchodzą: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel oraz Paweł Jakubowski.

Wcześniej jednak Radni wybrali spośród siebie członków Komisji Uchwał i Wniosków. W skład komisji weszli tym razem: Marta Michalak, Stefan Jakubowski oraz Paweł Tokarski, który jest jednocześnie Sekretarzem Rady Powiatu.

Następnie Radni rozpoczęli dyskusję na temat raportu o stanie Powiatu Płockiego za 2020 rok. W debacie nad raportem, która miała się zakończyć podjęciem uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania, wzięło udział wielu Radnych. Ostatecznie przyjęto uchwałę stosunkiem głosów 15 do 7.

Kolejnym istotnym punktem obrad było rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Płockiego za 2020 rok i podjęcie uchwał:

  • w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok,

  • w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Płocku absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Przewodniczący Lech Dąbrowski przypomniał, że wszystkie stałe Komisje Rady Powiatu w Płocku pozytywnie zaopiniowały wykonanie budżetu. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, którą odczytała Skarbnik Katarzyna Leśniewska, również była pozytywna. Skarbnik zwróciła też uwagę, że budżet 2020 roku zakończył się nadwyżką, co świadczy o dobrej wydolności finansowej Powiatu i prawidłowej realizacji planowanych inwestycji.

Następnie stanowiska przedstawili: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stefan Jakubowski, Przewodnicząca klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Purcelewska, Przewodniczący klubu Radnych Nasza Gmina Nasz Powiat Płocki Paweł Tokarski, Przewodnicząca klubu Radnych PSL Magdalena Woja. Wszystkie opinie były pozytywne.

Ostatecznie Radni jednomyślnie przyjęli obie uchwały finansowe, co oznacza, że udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium.

Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski pogratulował Staroście Mariuszowi Bieńkowi i pozostałym członkom Zarządu Powiatu, wyrażając przekonanie, że kolejne lata będą również obfitować w przedsięwzięcia służące mieszkańcom i rozwojowi Powiatu.

Transmisja z obrad Rady Powiatu dostępna jest na stronie www.powiat-plock.pl (zakładka Samorząd – Rada Powiatu – sesje on-line).

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok