FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

22 kwietnia 2021 roku odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu, „Matematyka może być łatwa i przyjemna”, nad którym Patronat Honorowy objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Mieliśmy zaszczyt gościć Iwonę Sierocką - Wicestarostę, Małgorzatę Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Elżbietę Annę Jachimiak – Radną Powiatu Płockiego oraz Monikę Wójcik – Przewodniczącą Rady Rodziców.

Spotkanie rozpoczęła dyskusja, którą prowadziły dwie nauczycielki „królowej nauk”,  Joanna Misiakowska i Dorota Klus. Poruszyły ważne kwestie, które mogą być dla uczniów rodzajem poradnika, w jaki sposób uczyć się matematyki i jak sprawić, aby ta nauka była skuteczna, a jednocześnie satysfakcjonująca.

Organizacją konkursu zajmowały się również Anna Lisiecka i Edyta Fotek oraz Bogdan Szmulewicz.  Nad rzetelnością konkursu czuwali Iwona Sierocka Wicestarosta oraz Adam Dutkowski – nauczyciel matematyki z sąsiedniej szkoły podstawowej.

Dziękujemy matematykom za pomysł i zaangażowanie w przeprowadzenie konkursu,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce:

Miłosz Golacik, Marcin Iwański, Wiktor Zarzyński ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie.

Il miejsce:

Amelia Ambroziak, Joanna Błaszczyk, Agnieszka Felczak ze Szkoły Podstawowej
w Mochowie.

III miejsce:

Oliwier Boszko, Sebastian Gaciąk, Karolina Grzelak ze Szkoły Podstawowej w Matej Wsi.

Wyróżnienie:

Zuzanna Ozdowska, Dawid Brzóska, Paweł Konopka ze Szkoły Podstawowej
w Wyszogrodzie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce

Paulina Kuczera, Martyna Grzelak, Agnieszka Popiołkowska z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Il miejsce Ewelina Kaflińska, Andżelika Kamińska i Jakub Wilczek z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

III miejsce

Karolina Gajewska, Wiktoria Krajewska, Patrycja Grzelecka z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

Wyróżnienie:

1. Adam Kęsy, Daniel Dąbrowski, Adam Burny z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej
    w Płocku.
  2. Martyna Małkowska, Przemysław Szymerski, Kacper Kołecki z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.