Konkurs plastyczny „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego do zaprezentowania swojej wizji artystycznej przedstawiającej biało – czerwoną flagę w kontekście swojego najbliższego otoczenia.

2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzień później – 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcielibyśmy, aby w ten wyjątkowy czas każdy mieszkaniec Ziemi Płockiej zatrzymał się i przypomniał sobie historię swojej Ojczyzny, również tej małej ojczyzny. Aby na nowo pokochał miejsce, w którym żyje.

W szczególny sposób chcemy zachęcić do patriotycznych gestów dzieci i młodzież. Dlatego właśnie do nich kierujemy nasz konkurs plastyczny.

Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”. Na każdej pracy musi się znaleźć polska flaga państwowa. Prace można wykonać dowolną techniką - może to być np. rysunek, malarstwo czy collage.

Na zgłoszenia czekamy do 29 kwietnia. Zdjęcia prac w formacie jpg należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zwycięzców czekają nagrody. Otrzymają je laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej

Prace zaprezentujemy na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Konkurs plastyczny „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”

dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego

1. Organizator: Starostwo Powiatowe w Płocku

2. Cele konkursu:

• zachęcenie do obchodzenia świąt państwowych poprzez wywieszanie flagi narodowej;

• budowanie poczucia wspólnoty narodowej i lokalnej;

• popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych wśród dzieci i młodzieży;

• edukowanie w zakresie zasad wywieszania polskiej flagi państwowej, historii barw narodowych i ich znaczenia.

1. Zasady konkursu:

• konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII;

• uczestnicy wykonują pracę plastyczną, której tematem jest: „Polska flaga w mojej małej ojczyźnie”;

• na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa;

• dowolna technika wykonania prac, np. rysunek, malarstwo, collage;

• jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę;

• laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody ufundowane przez organizatora.

1. Termin i zasady nadsyłania prac:

• zdjęcia prac w formacie jpg oraz następujące informacje: imię, nazwisko, klasa i szkoła, w której uczy się dziecko; adres e-mail, nr telefonu kontaktowego oraz imię i nazwisko opiekuna prawnego uczestnika konkursu, należy przesyłać do 29 kwietnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

• udział w konkursie jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika, zawartych w zgłoszeniu, dla potrzeb niezbędnych do realizacji postępowania konkursowego;

• udział w konkursie jest bezpłatny;

• udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania zdjęć prac dla promocji konkursu w dowolnych środkach przekazu;

• jury oceniające prace zostanie powołane przez organizatorów konkursu.

Wszelkie informacje na temat konkursu udzielane są pod numerem telefonu: 24 267 67 82.