Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przywróć naszą Ziemię”  pod Honorowym Patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Miał on na celu zainteresowanie młodzieży losami naszej planety, która jest w coraz gorszej kondycji, jak również promowanie zachowań proekologicznych oraz pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.  W spotkaniu na platformie Teams uczestniczyli organizatorzy, uczniowie i nauczyciele z poszczególnych szkół oraz zaproszeni goście: Katarzyna Struzik, Wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz Agata Sosnowska, Kierownik Działu Rozwoju i Handlu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku. Zebranych gości w imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Wicestarosty Iwony Sierockiej powitał dyrektor szkoły Jacek Kłosiński, dziękując jednocześnie za przyjęcie zaproszenia.  Katarzyna Struzik wygłosiła interesującą prelekcję na temat gospodarowania odpadami oraz zaprezentowała funkcjonowanie przedsiębiorstwa, zachęcając również młodzież i nauczycieli do odwiedzenia go.

Wyniki Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przywróć  naszą  Ziemię”

 

Kategoria I a  (ekozakładka)

Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Kacper Czarnomski – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Staroźrebach

II miejsce: Natalia Koper-Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie

III miejsce: Michał Olaszkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie

 

Szkoła Ponadpodstawowa:

I miejsce: Klaudia Wolińska- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

II miejsce: Katarzyna Wierzbicka -- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 

Kategoria I b ( ekozabawka)

Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Julia Tolak- – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Staroźrebach

II miejsce: Amelia Owczarek- Szkoła Podstawowa i. A.J. Nowowiejskiego w Słupnie

III miejsce: Julia Kalińska – Szkoła Podstawowa i. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach

 

Wyróżnienia:

Igor Mulas- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Staroźrebach

Oskar Mulas- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Staroźrebach

Roksana Lange- Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach

 

Szkoła Ponadpodstawowa:

I miejsce ex aequ : Julia Majchrzak – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Laura Burnicka  Zespół Szkół Nr 1 w Płocku

II miejsce: Patrycja Kaźmierczak – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

III miejsce: ex aequo  Anna Koper- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Krystyna Mazurek  Zespół Szkół Nr 1 w Płocku

 

Wyróżnienia:

Patrycja Grzelecka - Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Natalia Śliwińska-  Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

 

Kategoria II (prezentacja lub film)

Szkoła podstawowa:

I miejsce: Aleksandra Dutkowska Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach

II miejsce : Maja Jaworska  Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach

III miejsce:  ex aequo

 Oliwia  Zielak -  Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 Nikodem Jasiński Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 

Wyróżnienie:

Maja Marciniak

 

Szkoła Ponadpodstawowa:

I miejsce:  Patrycja Grzelecka  Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

II miejsce: Amelia Tarka   III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku

III miejsce: Wiktoria Krajewska Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Wyróżnienie: Anna Koper Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

 

Kategoria III (test)

Szkoła podstawowa:

I miejsce:  Rewak Natalia Zespół placówek Oświatowych w Bodzanowie.

II miejsce : Milena Gąsiorowska Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie

III miejsce: Patryk Kołodziejski Zespół Placówek Oświatowych w Bodzanowie

 

Szkoła ponadpodstawowa

I miejsce: Patrycja Kacprzak Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

II miejsce: Dominika Jarosz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

III miejsce: Adam Walczak Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

 

Koordynatorem konkursu z ramienia szkoły były: Justyna Wójcik i Anna Kiełbasa.

 

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok