TARGI EDUKACYJNO-ZAWODOWE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. LEOKADII BERGEROWEJ W PŁOCKU

„Przyszłość nie jest miejscem, do którego zmierzamy, lecz które stwarzamy…”. To słowa rozpoczynające VI Targi Edukacyjno – Zawodowe ,,Bieg do przyszłości” w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

We wtorkowe przedpołudnie, 13 kwietnia 2021 roku uczniowie klas czwartych mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół wyższych oraz instytucjami zajmującymi się wsparciem rynku pracy. Tegoroczne Targi ze względu na pandemię coronavirusa odbyły się  w formie online.

Zebranych gości powitał dyrektor szkoły Jacek Kłosiński, dziękując jednocześnie
za przyjęcie zaproszenia. Oficjalnego otwarcia Targów w imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Wicestarosty Iwony Sierockiej dokonała Małgorzata Struzik Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury  i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, kierując do młodzieży życzenia sukcesów podczas egzaminów maturalnych, jak również podjęcia właściwej decyzji dotyczącej ich przyszłości zawodowej.

Goście i młodzież uczestnicząca w Targach miała okazję wysłuchać wykładu Edyty Białczak z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Płocku, która przybliżyła uczestnikom Targów kilka faktów dotyczących wyboru kierunku studiów oraz zwróciła uwagę na pracę zawodową, którą wykonujemy przez większy okres swojego życia. W związku z tym należy wybrać taki zawód, aby przynosił on satysfakcję i zadowolenie.

Kolejnym prelegentem był porucznik Wojciech Januszewski – Bablikow z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku, który opowiedział młodzieży o różnych formach czynnej służby wojskowej. Zachęcał do włączenia się do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”, w której można przejść moduł szkolenia podstawowego i podoficerskiego.

Po prelekcji uczniowie mogli zapoznać się  z bogatą ofertą edukacyjną szkół wyższych. Ofertę zaprezentowały kolejno: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Uniwersytet Warmińsko – Mazurski  w Olsztynie oraz Wyższa Szkoła Bankowa  w Toruniu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz przedstawicielom uczelni wyższych za udział w VI Targach Edukacyjno – Zawodowych w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku i zapraszamy za rok.

Koordynatorami Targów z ramienia szkoły były: nauczyciel języka rosyjskiego Marzena Markiewicz oraz pedagog Wioletta Róg.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok